2. Ulusal Gastronomi Yemek Yarışması

Bursa'da bu yıl 2.'si düzenlenen "Bursa Ulusal Gastronomi Yemek Yarışması", 15 ve 16 Mayıs tarihlerinde Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (Merinos AKKM) en güzel lezzetlerin yarışına sahne olacak.

Ustaların ve aşçılık okulu öğrencilerinin katılacağı yarışma, gastronomi öğrencilerinin Türk mutfağını yakından tanımaları ve yarışmalar hakkında tecrübe edinmelerini sağlamak amacıyla hayata geçiriliyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek olan yarışmanın tüm hazırlıkları, Uludağ Profesyonel Aşçılar Derneği (UPADER) tarafından yürütülüyor.

İnoksan'ın mutfak sponsoru olduğu yarışmaya BURFAŞ, Pınar, Şeker Endüstriyel ve Ülker de sponsor olarak destek veriyor. Öğrenci ve genç aşçılar ile usta aşçılar olmak üzere 2 ana kategori altında 16 kategorinin yer aldığı yarışmada her kategoride özel jüri ve hijyen ödülleri verilecek.

Bu yıl 15-16 Mayıs tarihlerinde Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) düzenlenecek olan yarışmada, Türkiye genelinden tamamı usta aşçılardan oluşturulan 44 jüri üyesi değerlendirme yapacak. Yarışma, 16 Mayıs Çarşamba günü Göl Park Sosyal Tesisleri’nde yapılacak ödül töreni ve gala yemeği ile sona erecek.

Mekan: MERİNOS ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ
Adres:  Atatürk Kongre Kültür Merkezi, Merinos Parkı, Osmangazi / BURSA
Tel:      +90 224 272 16 00