Setbaşı Tıp Merkezi

Telefon: 0224 246 87 00
Faks:
Adres: Mudanya Yolu Bağlarbaşı Metro İstasyonu Yanı - BURSA
Web Sitesi: http://www.setbasitip.com.tr/
E-Posta: bilgi@setbasitip.com.tr

Setbaşı Tıp Merkezi Hakkında

Setbaşı Tıp Merkezi 'ni iambursa.tv  farkıyla izleyin...

Setbaşı Tıp Merkezi 20 Eylül 1982 tarihinde ilk binası olan Atatürk Caddesi No: 8 (Heykel-Setbaşı’ndaki) ve Ünlü Cadde’deki iki binası ile tam teşekküllü AYAKTAN TEŞHİS-TEDAVİ VE NÜKLEER TIP MERKEZİ olarak SETBAŞI POLİKLİNİĞİ adı ile faaliyetine başlamıştır.

   O tarihte Bursa’da küçük çaplı 2-3 özel sağlık kuruluşu vardı. Açılışından itibaren Bursa’da sağlık alanında birçok ilkleri gerçekleştirdik. Bugün hastalıkların teşhisinde ve vücut görüntülemede yokluğu düşünülemeyecek olan Ultrasonografi’yi Aralık 1982’de, Bursa’da ilk olarak hizmete sunduk. O zaman Tıp Fakültesi bile kurumumuzdan 2 sene sonra ultrasonografi kullanmaya başladı.

   Yine Bursa’da ilk NÜKLEER TIP TETKİKLERİ (sintigrafi) Haziran 1983 itibariyle  Setbaşı Polikliniği’nde yapılmaya başlanmıştır. Ayrıca bugün her göz polikiğinde hasta muayenesinde standart olarak kullanılan Otorefraktometre ve Görme Alanı Tetkiki Bursa’da ilk Setbaşı Polikliniği’nde başlatılmıştır. Teşhis ve tedavide bu şekilde yeni teknoloji ve cihazları takip ederek halkımızın hizmetine sunan kuruluş, bu alanda sadece Bursa’nın değil Doğu Marmara ve Batı Karadeniz Bölgesi’nin tek modern sağlık kuruluşu olarak hizmet etmiştir.

   Vücut görüntülemede bir devrim niteliğinde olan, Multislice CT (64 Kesitli Bilgisayarlı Tomografi)’yi 2005 yılında Bursa’ya ilk getiren kurum olmuştur. Hastalıkların teşhis ve tedavisinde doğru ve iyi hizmetin ancak iyi yetişmiş uzman doktorlar ve yardımcı sağlık personeli ile birlikte yeni ve gelişmiş teknolojik cihazlarla mümkün olduğunu prensip olarak kabul eden kurumumuz halen bu prensibi ile halkımızın sağlığına hizmete devam etmektedir.

   Setbaşı Polikliği ismi ile 1999 yılına kadar faaliyetleri  devam etmiş ve bu tarihten itibaren de Sağlık Bakanlığının yeni uygulamaya koyduğu yönetmelik gereğince TIP MERKEZİ statüsüne dönüşmüştür. Atatürk Caddesi No: 8’deki ve Ünlü caddedeki ilk binasından 28. yılda taşınarak halen bulunduğu Mudanya Yolu Bağlarbaşı Metro İstasyonu Karşısındaki yeni binada çalışmalarına devam ediliyor.

   Yeni binada da daha geniş ve rahat fiziki imkânların yanında AÇIK MR, Kemik Dansitometre, Endoskopi-Kolonoskopi, Ambulatuar EEG, Tam Otoanalizörlü Biyokimya ve Hormon Laboratuarları ile aynı prensipleri doğrultusunda hizmet ediyorlar.